Villa DyziaH&A apartament
| Pokoje | Galeria | Atrakcje | Mikoszewo | Kontakt i dojazd |

Mikoszewo jest niewielką miejscowością (około 700 mieszkańców) położoną po wschodniej stronie ujścia, tzw. przekopu Wisły.

Do Mikoszewa powinni wybrać się turyści unikający zgiełku jaki latem panuje w Ustce, Łebie, Międzyzdrojach, itp. To doskonałe miejsce do przyjazdu z dziećmi. Strzeżona i szeroka piaszczysta plaża, las, wydmy, wyjątkowo urokliwe zachody słońca, wszystko to sprawi, że czas spędzony u nas będziecie Państwo pamiętać miło i z pewnością będziecie chcieli tu wrócić.

Zaletą Mikoszewa jest położenie geograficzne. Mikoszewo oddalone jest od Warszawy o 329 kilometrów, od Poznania 332 kilometry. Jadąc z południa Polski nie ma potrzeby przejeżdżania przez Trójmiasto, co w sezonie często jest nielada wyczynem. Na spacer do Gdańska można wybrać się przeprawą promową w Świbnie. Gorąco zachęcamy też do odwiedzenia Malborka, który oddalony jest tylko o 45 kilometrów. Zamek Krzyżacki, szczególnie dla dzieci, to absolutnie konieczny punkt wakacji. Warto wiedzieć, że Zamek w Malborku w plebiscycie National Geographic uplasował się na 30-tym miejscu spośród najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Jeżeli po zwiedzaniu zamku dysponujecie Państwo czasem, proponujemy pojechać dodatkowe 25 kilometrów do Pelplina, gdzie w przepięknej Katedrze odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.

Inne okoliczne atrakcje to ptasi rezerwat przyrody "Mewia Łacha", a także działająca w sezonie letnim kolejka wąskotorowa, którą można dojechać do Sztutowa.

Wracając do Mikoszewa być może będziecie Państwo mieli ochotę na szaleńczą jazdę quadami po plaży lub, dla bardziej stonowanych, przejażdżkę konno podczas zachodu słońca.

Jeżeli traficie Państwo na sztormową pogodę, proponujemy poranny spacer wzdłuż plaży i poszukiwanie bursztynów. Plaża Mikoszewska to z pewnością jedno z najbardziej bogatych w bursztyn miejsc na wybrzeżu Bałtyku. Niedaleko, we wsi Niedźwiedziówka, rozpoczynał się Bursztynowy Szlak. Czy wiecie Państwo, że bursztyn z Niedźwiedziówki trafił ponad 3000 lat temu (ok. 1200 rok przed naszą erą) pod Troje, gdzie został znaleziony przez archeologów w grobowcach królewskich!

Serdecznie zapraszamy do Mikoszewa!

Villa Dyzio: tel. 512-389-421; e-mail: kontakt@villadyzio.pl. Zapraszamy!